Poznejte Pustevny

Pustevny jsou horské sedlo a turistické středisko v Beskydech na Moravě. Nachází se v nadmořské výšce 1018 metrů a jsou oblíbeným cílem turistů, kteří sem přicházejí za krásnými výhledy, turistickými trasami a horskou atmosférou. Na Pustevnách se nachází několik historických staveb, které jsou charakteristické pro region. Nejznámější z nich je Valašská chata, která byla postavena v roce 1899 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče. Chata je dnes památkově chráněná a slouží jako muzeum lidové architektury. Další zajímavou stavbou na Pustevnách je dřevěný kostel svatého Cyrila a Metoděje, který byl postaven v roce 1904. Kostel je také památkově chráněný a slouží jako místo pro bohoslužby. Kromě historických staveb jsou na Pustevnách také restaurace, ubytování a různé turistické atrakce. Pustevny jsou ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a přírodu. Zdejší horské prostředí nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cykloturistiku i lyžování v zimním období. Radhošť, nejznámější hora Beskyd, nabízí okouzlující výhledy na celé Beskydy, Jeseníky, Valašsko, Malou a Velkou Fatru. Na samotném vrcholu hory se nachází kaple Svatého Cyrila a Metoděje a sousoší obou věrozvěstů. Na Pustevny se pohodlně dostanete autem, kde je k dispozici parkoviště. Pro výlet s dětmi doporučujeme vyjet lanovkou z Trojanovic na Pustevny a odtud se vydat krásnou 4km vycházkou po hřebeni až na vrchol Radhoště.


Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je největším muzeem svého druhu v České republice. Je tematicky rozčleněno na tři areály – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu – v nichž v přirozené krajině stojí originální roubené stavby přenesené z terénu i kopie a rekonstrukce historických budov. K návštěvníkům všech věkových skupin muzeum promlouvá prostřednictvím expozic, utvořených na základě skutečných příběhů jednotlivců nebo celých rodin, v minulosti žijících a pracujících na Valašsku.


Miluju sníh, protože mám běžky!

Neposkvrněná příroda Moravskoslezských Beskyd je ideálním místem pro zimní sporty. Jen v okolí Pusteven najdete 74 km běžeckých tratí různé náročnosti. K nejvyhledávanějším běžeckým trasám s překrásnými výhledy patří nenáročná hřebenovka směrem na Radhošť nebo na Martiňák. Neméně úchvatné výhledy Vás čekají na běžeckých stopách z Bílé na Staré Hamry, na Lysé Hoře, Malé Morávce či v okolí Velkých Karlovic.


Lyžování a hory plné zábavy!

V blízkém okolí Chalupy U tří soviček najdete spoustu lyžařských areálů, kde si můžete užít krásy sjezdového lyžování. Necelých 8 km od chalupy, v místě Horní Bečva, se nachází nejbližší lyžařský svah Rališka se 4 upravenými sjezdovými trasami a neméně oblíbený ski areál U Sachovy Studánky. Pokud se toužíte rozjet na velkém kopci, udělejte si výlet do nedalekého ski areálu Bílá v dojezdové vzdálenosti 19 km. Dalšími atraktivními místy pro lyžování jsou ski areály Mezivodí, Razula, Kyčerka a Soláň.


Gibon park Rožnov pod Radhoštěm

V zábavném parku Gibon na Vás čeká kopec adrenalinu a zábavy. Rodina si zde užije aktivní den plný zážitků, na své si zde přijdou skutečně všichni. Nezapomíná se ani na ty nejmenší, pro které je vyhrazen dětský park a lanové centrum. Nejnavštěvovanější atrakcí je lanová dráha s třiceti překážkami, které jsou zavěšeny na lanech mezi stromy ve výšce 2-6 metrů nad zemí. Pro nejmenší je připraveno lanové centrum Giboňáček s jednoduchými překážkami. Čeká na Vás trampolínové pole PROFI, tubing, aquazorb, lukostřelba, trenažér býk, bumber ball a spousta dalších atrakcí. Sílu po náročných aktivitách můžete doplnit v místní restauaci s chutnou domácí kuchyní.


Turistika je cool!

Jen tak si sbalit to nejnutnější a vyrazit po vlastních poznávat krásy přírody! Pokud jste příznivci pěší turistiky, jste určitě na správném místě. Chalupa se nachází v místě, kudy vede nejkrásnější hřebenovka Beskyd. Cesta začíná ve Valašském Meziříčí a přes Veřovické vrchy a Pustevny až k pěti nejvyšším horám Beskyd - Tanečnice, Čertův Mlýn, Kněhyně, Smrk a Lysá hora, kde Vás čekají skutečně nezapomenutelná panoramata. Přejít můžete také Javorníky, kde se můžete kochat výstupy na Pulčínské skály, Bumbálku, Velký Javorník či Soláň. Tady budete mít zaručeně z čeho vybírat, stačí odhadnout své síly a vyrazit!


Stezka Valaška

Pokochejte se leteckými výhledy a vydejte se na panoramatickou stezku mezi korunami stromů Pusteven, na Stezku Valaška. Stezka je dlouhá 610 metrů a nahoře Vás čeká skleněná vyhlídková plošina, odkud pořídíte jedinečné fotografie. Při dobré viditelnosti můžete dohlédnout na Jeseníky či Velkou Fatru. Zajímavostí je unikátní zavěšený "himalájský" chodník, který v ČR jinde nenajdete. Stezka mezi stromy se nachází kousek od hlavní stanice lanové dráhy na Pustevnách, je proto vhodná pro nenáročný výlet. Pro děti je připraveno nejvýše položené trampolínové hřiště.


Koupaliště v okolí

Přímo v obci Prostřední Bečva, v docházkové vzdálenosti 3 km od chalupy, se nachází přírodní koupaliště Biotop. Biotop je výjimečný tím, že funguje přírodní cestou, bez použití chemikálií. V horkých dnech zde jistě oceníte tip na výtečnou točenou zmrzlinu, kterou nabízí stánek v těsné blízkosti koupaliště. Příjemné koupání Vás čeká také na vodní nádrži Horní Bečva, kde můžete relaxovat na travnaté pláži. Uděláte-li si výlet do Rožnova pod Radhoštěm, za vodními radovánkami zamiřte na kryté či venkovní koupaliště s atrakcemi.


Tatra Muzeum v Kopřivnici

Muzeum Tatry Kopřivnice je ideálním místem pro návštěvu s rodinou nebo přáteli. Muzeum se nachází v pamatkové zóně města Kopřivnic, mnoho let symbolizující historii automobilového průmyslu v České republice a zabývající se historickými vozy Tatry. Návštěva muzea je plné odhalení stařičkých modelů vozidel – které jsou prezentované včetne unikátní expozice automobilu TATRA V1, nejstaršiho českého auta a dalšich historických skvostů. Doprovodnou program nabizi workshopy pro děti a dalši akce, kde se mali návštevnici mohou dozvedět informace o technicke složitosti historických modelu Tatry. Celkově je Tatra Muzeum v Kopřivnici skvělým místem pro výlet s dětmi, který nabídne nejen zábavu, ale i možnost naučit se něco nového o historii a technice.